HomeSportNogometLuka Modrić postigao majstorski pogodak dan prije 39. rođendana

Luka Modrić postigao majstorski pogodak dan prije 39. rođendana

Kapetan Vatrenih u akciji

Naša nogometna reprezentacija, poznata kao Vatreni, ostvarila je važnu pobjedu protiv Poljske. Junak utakmice bio je kapiten Luka Modrić. On je u 52. minuti iz slobodnog udarca zatresao mrežu poljskog golmana.

Luka Modrić slavi dan prije rođendana

Ovaj gol došao je dan prije Modrićevog 39. rođendana. Iako su godine samo broj, Modrić i dalje pokazuje izvanredne vještine. Ovo je bio njegov 180. nastup za reprezentaciju Hrvatske, a također i 27. pogodak. Njegov doprinos reprezentaciji ostaje neprocjenjiv.

Portugal i Škotska u uzbudljivom meču

U drugom meču grupe, Portugal je pobijedio Škotsku s rezultatom 2:1. McTominay je doveo Škote u vodstvo, ali je Bruno Fernandes brzo izjednačio. Pobjedu Portugalu donio je Cristiano Ronaldo u 88. minuti, čime je osigurao tri boda za svoju ekipu.

Predstojeći susreti

U trećem kolu grupe, Vatreni će se sastati sa Škotskom, dok će Poljska igrati protiv Portugala. Ove utakmice će biti ključne za dalji tok takmičenja.