HomeSportOstali sportoviBiH zahvaljujući borbenoj igri osigurava drugu pobjedu na Paraolimpijadi

BiH zahvaljujući borbenoj igri osigurava drugu pobjedu na Paraolimpijadi

Pobjeda u pet setova

Odbojkaška selekcija Bosne i Hercegovine postigla je značajnu pobjedu protiv Kazahstana, nakon uzbudljive borbe u pet setova. Rezultat meča bio je 26:24, 25:13, 14:25, 21:25, 15:8.

Uspon i pad u igri

Naši sportisti su odlično otvorili meč, ostvarivši laganu prednost u prva dva seta. Ipak, desio se pad u igri, naročito u trećem setu. Tada je Kazahstan iskoristio priliku i vratio se u igru, izborivši odlučujući peti set.

Decidan trenutak za Bosnu i Hercegovinu

U ključnom petom setu, reprezentacija BiH pokazala je svoj kvalitet i bez većih problema osigurala pobjedu. Ova pobjeda donosi BiH dvije važne pobjede te ih približava polufinalu Paraolimpijskih igara.

Predstojeći izazov protiv Francuske

Kazahstan sada ima jednu pobjedu i današnji poraz, dok Egipat i Francuska također imaju poraze. U narednom kolu, BiH će se suočiti s Francuskom, a utakmica je zakazana za ponedjeljak u 20:00 sati.