HomeSportNogometPometnja u utakmici Arsenala: Kontroverzni trenuci sudjenja

Pometnja u utakmici Arsenala: Kontroverzni trenuci sudjenja

Jedanaesterac koji nije dosuđen

U prvom poluvremenu utakmice između Arsenala i Galebova, sukobili su se igrači na terenu. Mnogi smatraju da je sudac trebao dosuditi jedanaesterac za Arsenal. Naime, jedan igrač Galebova rukom je zaustavio loptu na putu ka golu. Ovaj trenutak izazvao je pravu pometnju među navijačima, koji su očekivali kazneni udarac.

Kontroverzni crveni karton za Ricea

Dok su se strasti oko jedanaesterca smirivale, sudija Chris Kavanagh donio je još jednu spornu odluku. Na startu drugog poluvremena, pokazao je drugi žuti karton Declanu Riceu nakon bezazlenog prekršaja kod korner zastavice. Navijači su bili uvjereni da će igrač Brightona, koji je udario Ricea, takođe biti kažnjen, ali Kavanagh je odlučio isključiti samo Ricea.

Reakcije navijača i društvenih mreža

Ako se osvrnemo na tok utakmice, Arsenal je vodio sa 1:0 golom Havertza, ali je nedugo nakon toga Joao Pedro izjednačio rezultat na 1:1. Ove situacije izazvale su lavinu kritika na društvenim mrežama. Navijači su otvoreno izrazili svoje nezadovoljstvo radom suđenja, koje smatraju nezadovoljavajućim i neobjektivnim.