HomeSportNogometStuttgart Lagano Prošao Munster u Kupu Njemačke

Stuttgart Lagano Prošao Munster u Kupu Njemačke

Uvijek Efikasan Stuttgart

Nakon uspješnog debija u Bundesligi, Stuttgart se suočio s drugoligašem Munsterom u Kupu Njemačke. Utakmica je održana ovog vikenda, a Stuttgart je lako slavio rezultatom 5:0.

Ermedin Demirović Blista

U sedmoj minuti, Angelo Stiller je otvorio rezultat za Stuttgart. Samo osam minuta kasnije, Ermedin Demirović je glavom povećao prednost na 2:0, nakon majstorski izbačenog centaršuta s lijeve strane.

Dominacija do Kraj

Demirović se nije zaustavio samo na golu. Prije odlaska na odmor, upisao je asistenciju za Pascala Stenzela, osiguravajući tako vođstvo od 3:0. Do kraja susreta, Stuttgart je postigao još dva gola zahvaljujući Nicku Woltemadeu i Atakanu Karazoru.

Pohvale za Trenera i Igrače

Trener Sebastian Hoeness povukao je pametnu odluku da izvuče Demirovića iz igre u drugom poluvremenu, jer je rezultat već bio riješen. Stuttgart je ovom pobjedom obezbijedio plasman u šesnaestinu finala Kupa Njemačke.