HomeSportNogometBayer Leverkusen u dramatičnoj završnici slavio protiv Gladbacha

Bayer Leverkusen u dramatičnoj završnici slavio protiv Gladbacha

Odlično otvaranje utakmice

Bayer Leverkusen je sjajno otvorio meč protiv Borussije Gladbach, postigavši pogodak već u 12. minuti. Granit Xhaka je bio strijelac koji je nadmašio protivničkog golmana, čime je najavio snažnu igru Apotekara.

Drugo poluvrijeme donosi preokret

U 38. minuti, Florian Wirtz udvostručio je prednost Leverkusena. Naše domaće ekipe su s lakoćom kontrolisale igru sve do poluvremena, a rezultat je bio 2:0.

Drugo poluvrijeme otpočelo je uzbudljivo. Gladbach je započeo ofanzivu, te je u 59. minuti smanjio prednost Bayera pogotkom Nica Elvedija. Domaći tim nastavio je s dobrom igrom, te su u 85. minuti izjednačili rezultat preko Tima Kleindiensta, stvarajući napetost na terenu.

Drama u završnici

Kada se činilo da će utakmica završiti remijem, u 100. minuti dosuđen je kazneni udarac za Bayer. Florian Wirtz preuzeo je odgovornost, no njegov udarac obranio je golman Gladbacha. Sreća se ipak osmjehnula aktuelnim prvacima jer je Wirtz ponovno reagovao na odbijenu loptu i postigao pobjedonosni pogodak.

Konačni rezultat

Bayer Leverkusen slavio je rezultatom 3:2. Strijelci su bili: Granit Xhaka, Florian Wirtz i Tim Kleindienst.