Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometHaalandova majstorija donijela pobjedu Manchester Cityju protiv Chelsea

Haalandova majstorija donijela pobjedu Manchester Cityju protiv Chelsea

Manchester City slavio je protiv Chelsea rezultatom 2:0, a ključna figura bio je Erling Haaland. Norvežanin je postigao prelijepi gol u 18. minuti, čime je otvorio utakmicu. Njegov precizan udarac iz kaznenog prostora donio je domaćim igračima prednost.

Pritisak Chelseaja i poništeni gol

Nakon Haalandovog pogotka, Chelsea je pojačao pritisak. Igrači Chelseaja tražili su jedanaesterac, ali nisu imali sreće. Na drugoj strani, Nicolas Jackson je zabio gol, no on je poništen zbog ofsajda.

Drugo poluvrijeme donosi promašaje i iznenađenja

U drugom poluvremenu, Chelsea je propustio veliku priliku. Nicolas Jackson je u 61. minuti šutirao direktno u Edersona iz blizine. Na drugoj strani, City je izveo lijepu akciju, ali je gol Rico Lewisa poništen zbog faula.

Konačan rezultat i naredni izazovi

Pobjednik utakmice bio je jasan u 84. minuti. Mateo Kovačić je iz daljine pogodio mrežu i donio konačnih 2:0. Chelsea će u narednom kolu gostovati Wolverhamptonu, dok Manchester City dočekuje Ipswich.