HomeSportNogometVelež ostvario važnu pobjedu u hercegovačkom derbiju na Pecari

Velež ostvario važnu pobjedu u hercegovačkom derbiju na Pecari

U obnovljenom ambijentu stadiona Pecara, Široki Brijeg i Velež odigrali su derbi hercegovačkih rivala. Ova utakmica imala je poseban značaj jer su Širokobriježani više od deset mjeseci bili bez domaće utakmice.

Stomačni virus pogodio Velež

Uoči meča, Velež se suočavao s ozbiljnim problemima. Većina igrača bila je zaražena stomačnim virusom, što je dovelo do zahtjeva za odgodu utakmice. Domaćin, ipak, nije pristao na tu opciju.

Merzić na klupi i uspjeh Rođenih

Privremeni trener Veleža, Samir Merzić, imao je težak zadatak. Ipak, uspio je motivirati ekipu koja je tražila povratak na pobjednički kolosijek. Velež je odigrao odličnu utakmicu i osvojio vrijedne bodove nakon teškog starta sezone.

Prvi gol u 9. minuti

U 9. minuti utakmice, Velež je došao do prednosti. Ante Oreč je poslao prizeman centaršut, koji je nehotice skrenuo domaći igrač Bagarić u vlastitu mrežu. Time su gosti preuzeli vodstvo od 1:0.

Sigurna pobjeda i drugi gol

U drugom poluvremenu, Velež je dodatno povećao prednost. U 53. minuti, nakon proigravanja Lauša, Mlinarić je pospremio odbijenu loptu u mrežu, osiguravajući pobjedu od 2:0.

Ovaj rezultat došao je uoči važnih izazova i pokazao potencijal Veleža pod novim vođstvom.