Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometRonaldo briljira: Al-Nassr savladao Al-Taawon u polufinalu Superkupa Saudijske Arabije

U uzbudljivom polufinalu Superkupa Saudijske Arabije, Cristiano Ronaldo je ponovo zablistao. Njegov Al-Nassr je slavio protiv Al-Taawona rezultatom 2:0. Ova utakmica označava početak nove sezone u Saudijskoj Arabiji.

Ronaldoova asistencija i gol

Portugalski veteran učestvovao je u oba gola. U osmoj minuti, odličnom asistencijom je uposlio Aymana Yahyu. Ronaldo je potom, u 57. minuti, postigao gol za konačnih 2:0. Njegov majstorski udarac iz prve matirao je golmana Al-Taawona.

Incident s Brozovićem

U ovoj utakmici došlo je i do važnog incidenta. Hrvatski veznjak Marcelo Brozović dobio je direktan crveni karton, što je dodatno zakomplikovalo situaciju za Al-Nassr. Podsjećamo, Brozović se samo nekoliko sati prije ove utakmice oprostio od reprezentacije Hrvatske.

Finale Superkupa

Al-Nassr će se u finalu Superkupa Saudijske Arabije suočiti s Al-Hilalom. Al-Hilal je prošao dalje nakon izvođenja jedanaesteraca protiv Al-Ahlija. Očekuje se uzbudljiv meč između dva najveća kluba u zemlji.