Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometDžeko ponovo na visokom nivou: Postigao prekrasan gol za Fenerbahče

Džeko ponovo na visokom nivou: Postigao prekrasan gol za Fenerbahče

Džeko odveo Fenerbahče do pobjede

Fudbalska zvijezda Edin Džeko nastavlja briljirati u turskoj Super ligi. Večeras je u Istanbulu postigao sjajan gol protiv Adana Demirspora. Džeko je u 34. minuti susreta majstorski pogodio dalji ugao gola gostiju, čime je donio vodstvo svom timu.

Asistencija Saint-Maximina

Goljadu Džeku, kao i dobru igru, zaslužuje i Allan Saint-Maximin. Ovaj mladić odlično je probio odbranu Adane te asistirao Džeki za pobjednički gol. Fenerbahče sada vodi 1-0.

Džekina sezona počela uspješno

Ovo je Džekin peti pogodak u novoj sezoni. Osim u domaćem prvenstvu, Džeko se istakao i u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Njegova sezona započela je hat-trickom na gostovanju kod Lugana, gdje je postigao tri pogotka. Također, Džeko je zabio i u revanš utakmici protiv švicarskog kluba.

Težak poraz od Lillea

Prije nekoliko dana, Džeko je igrao 78 minuta u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka protiv Lillea. Nažalost, Fenerbahče je izgubio rezultatom 2-1, a Džeko se nije mogao upisati u listu strijelaca.