Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometKlaksvik slavio protiv Borca u uzbudljivom duelu

Klaksvik slavio protiv Borca u uzbudljivom duelu

Uzbudljiv početak utakmice

U sinoćnjem meču, ekipa Klaksvik započela je utakmicu fenomenalno, postigavši gol već u desetoj minuti. Strijelac je bio Klettskard, koji je iskoristio grešku Kvržića. Iako je Klaksvik poveo, Borac je izjednačio u 31. minuti.

Komedija u odbrani Borca

Izjednačenje je došlo nakon komičnog autogola Jensena, koji je nespretno reagovao na povratni pas Lukića. Ovaj trenutak je bio ključan jer je ubrzo uslijedila nova drama.

Crveni karton i kazneni udarac

Samo dvije minute kasnije, Herrera je isključen zbog žestokog starta na protivničkog igrača. Klaksvik je iskoristio ovu prednost i poveo u 36. minuti. Odemarksbakken je odlično reagovao u šesnaestercu Borca i zatresao mrežu.

Lošija igra u nastavku

U drugom poluvremenu, Klaksvik je imao prednost, ali su se gosti iz Borca uspješno branili. Domaći su imali vidljivu inicijativu, ali su napadi bili jalovi pred čvrstom odbranom Borca.

Revanš u Banjoj Luci

Na kraju utakmice, rezultat je ostao 2:1 u korist Klaksvika. Obje ekipe zadržale su samopouzdanje pred revanš, koji se igra narednog četvrtka u Banjoj Luci.