Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportOstali sportoviStojković osigurala bronzu na Olimpijadi u taekwondou

Stojković osigurala bronzu na Olimpijadi u taekwondou

Uspješan nastup reprezentativke Stojković

Osvojila je bronzanu medalju u taekwondou u kategoriji do 49 kilograma. Tijekom borbe za treće mjesto, Stojković je s lakoćom savladala Turkinju Merve Dincet Kavurat rezultatom 2:0. Ovaj uspjeh dodatno jača reputaciju hrvatske sportistkinje.

Finale donosi uzbuđenje

U finalu iste kategorije večeras se bore Tajlanđanka Panipak Wongpattanakit i Kineskinja Qing Guo. Iako Stojković nije u finalu, njen uspjeh predstavlja značajan korak za hrvatski taekwondo.

Očekivanja i priznanja

Stojković, trostruka evropska i dvostruka svjetska prvakinja u kategoriji do 46 kilograma, bila je pod velikim očekivanjima. Dvije godine zaredom proglašena je sportistkinjom godine u Hrvatskoj prema izboru tamošnjeg olimpijskog odbora.

Osvojene medalje za Hrvatsku

Hrvatska je na ovoj Olimpijadi tokom prethodnih dana osvojila više medalja. Zlatne medalje donijele su džudistkinja Barbara Matić te braća Martin i Valent Sinković u veslanju. Teniserka Donna Vekić osvojila je srebro, dok su bronze pripale strijelcu Marinu Maričiću i Sandri Elkasević u bacanju diska.