Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportRukometDanska se plasirala u polufinale svjetskog rukometnog prvenstva, Švedska pružila snažan otpor

U uzbudljivom dvoboju u Parizu, Danska je savladala Švedsku i izborila polufinale svjetskog rukometnog prvenstva. Ove dvije rukometne sile ponudiile su navijačima pravi spektakl, a rezultat je bio neizvjestan do samog kraja.

Početak meča: Izjednačenost i borba na terenu

Od samog početka, meč je bio izjednačen, a prvi su se odvojili Danci s vođstvom 10:6. Međutim, Šveđani su se brzo oporavili i do poluvremena uspjeli izjednačiti rezultat na 16:16.

Drugo poluvrijeme: Švedska povela, ali Danska se vraća

U drugom poluvremenu, Švedska prva dolazi do vođstva, povrh 22:21. Međutim, Danska, pred vođstvom Mikkela Hansena, uspijeva preokrenuti rezultat na 27:26. Ovaj okret donosi dodatni entuzijazam u ekipu Danca.

Završnica: Danci osiguravaju polufinale

Šest minuta prije kraja, Simon Pytlick povećava prednost Dancima na dva gola razlike. Hampusa Wannea i Mathias Gidsel dodatno učvršćuju vodstvo, završavajući meč rezultatom 31:29. Ovaj trijumf omogućava Danskoj da čeka protivnika iz dvoboja Norveške i Slovenije.

Uzbuđenja se nastavljaju, a svi ljubitelji rukometa s nestrpljenjem očekuju naredne izazove na svjetskom prvenstvu.