Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportOstali sportoviHrvatska ostvarila nevjerojatnu pobjedu protiv Španije, ide u polufinale!

Hrvatska ostvarila nevjerojatnu pobjedu protiv Španije, ide u polufinale!

Fenomenalna predstava hrvatskih vaterpolista

Hrvatska vaterpolo reprezentacija danas je ostvarila nevjerojatnu pobjedu protiv Španije rezultatom 10:8. Iako su Španci bili veliki favorit, naši su igrači odigrali izvanredno i zasluženo prošli u polufinale.

Dominacija tokom cijelog meča

Hrvatska je odličnu igru započela u prvoj četvrtini, gdje je vodila sa 2:0. Na poluvremenu su Hrvati imali prednost od 6:3, što je dodatno povećalo povjerenje u vlastite sposobnosti.

Ubrzanje događaja u drugom dijelu

U trećoj četvrtini, Granados iz Španije smanjuje prednost na 6:4. Međutim, Fatović odmah odgovara i vraća prednost na 7:4. Španija je pokušavala, smanjivala razliku, no Hrvati su ostali čvrsti u odbrani.

Hrvatska ide u polufinale

Pred kraj meča, Španija se opet približila i smanjila na 9:8, ali nije uspjela izjednačiti. Na kraju, naši reprezentativci slave zasluženu pobjedu i idu u polufinale.

U sljedećem meču, Hrvatska će igrati protiv pobjednika duela između Italije i Mađarske. Očekuje se još jedan uzbudljiv susret!