HomeSportKosarkaAustralija lako savladala Srbiju u četvrtfinalu

Australija lako savladala Srbiju u četvrtfinalu

Pobjeda Australija u četvrtfinalu

Na nedavno odigranom četvrtfinalu, reprezentacija Australije pobijedila je Srbiju rezultatom 86:56. Australke su dominirale tokom cijele utakmice, a pitanje pobjednika riješeno je već na poluvremenu.

Dominacija od samog starta

Australke su dobro otvorile utakmicu, osvojivši prvu četvrtinu rezultatom 26:19. U drugoj četvrtini su povećale prednost na 48:32, što je bilo ključno za konačnu pobjedu.

Ključne igračice

Alanna Smith bila je najučinkovitija igračica, postigavši 22 poena. Osim nje, Calya George i Jade Melbourne dodale su po 18 poena. Srbija je imala Jovana Nogić koja je bila najbolja sa 16 poena, no to nije bilo dovoljno.

Dalji put Australije

Australija će se u polufinalu suočiti sa pobjednikom meča između Nigerije i Sjedinjenih Američkih Država. Amerikanke su bez sumnje favoriti u tom dvoboju i očekuje se napeta borba.