HomeSportRukometSlovenija ostvarila ključnu pobjedu protiv Švedske u borbi za četvrtfinale

Slovenija ostvarila ključnu pobjedu protiv Švedske u borbi za četvrtfinale

U uzbudljivom meču na Svjetskom prvenstvu u rukometu, Slovenija je pobijedila Švedsku rezultatom 31:24. Ova pobjeda je od velike važnosti za Slovence u borbi za četvrtfinale.

Prvo poluvrijeme i ključne odbrambene akcije

Na poluvremenu su izabranici Uroša Zormana imali prednost od jednog gola, bilo je 15:14. U drugom poluvremenu, Slovenija je dodatno povećala svoju prednost.

Blaž Janc briljira na terenu

Blaž Janc je bio najefikasniji igrač, postigavši deset pogodaka. Aleks Vlah je dodao osam pogodaka, dok je Jure Dolenec završio susret s četiri gola.

Odbrambena igra na visokom nivou

Klemen Ferlin je imao devet odbrana, a Urban Lesjak četiri. Ove defanzivne akcije su bile ključne za Sloveniju, omogućivši im kontrolu igre tokom cijelog meča.

Švedski pokušaji i rezultati

Sa druge strane, Hampus Wanne je postigao šest golova za Švedsku. Njegovi suigrači, Carlsbogaard, Moeller, Pettersson, Claar, Pellas, Gottfridsson, Bergendahl i Sandell, dodali su po dva gola.

Usmjereni ka sljedećim izazovima

U sljedećem kolu, Slovenija će odmjeriti snage sa Japanom. Švedska će se suočiti sa selekcijom Hrvatske. Obje ekipe žele osigurati mjesto u četvrtfinalu.