Nakon što je na njenu prijavu za posao ponovo stigao negativan odgovor, Edita Hrelja je postavila šator pored centralnog spomen-obeležja braniocima Goražda. Uz nju su bila njena troje djece, a njen zahtjev je da se donese uredba koja bi članovima porodica boraca omogućila prednost pri zapošljavanju. Edita je izjavila: “Od Vlade zahtijevam da usvoji uredbu o pravima boračke populacije pri zapošljavanju. Obraćam se premijeru i svima, istrajaću, ako treba ostaću ovdje mjesec, a njemu, ako nije žao ovo troje djece, neka ih gleda.” Edita je mašinski tehničar po struci i do sada je predala molbe za posao na sve oglase koje je vidjela, ali je uvijek bila odbijena.
Povod za odluku da postavi šator je konkurs Ministarstva za privredu BPK Goražde za prijem višeg referenta za administrativno tehničke poslove. Iako Edita ispunjava sve uvjete za taj posao i nalazi se na listi uspješnih kandidata, ministar Zijad Briga je odlučio izabrati drugog kandidata, dijete demobiliziranog branitelja. Ministar tvrdi da mu takvu mogućnost daje zakon i da je na taj način u prethodnih 20 godina zaposleno na stotine namještenika.
Predsjednik Organizacije porodica šehida BPK Goražde, Nedim Kunovac, ističe da se u BPK ne primjenjuje uredba o zapošljavanju boračkih populacija, za razliku od drugih kantona. Porodicu Hrelja podržava i ministar za boračka pitanja Avdo Mirvić, koji je izjavio da je uredba o prednosti pri zapošljavanju članova boračke populacije proslijeđena Vladi BPK.
Mnogi članovi porodica boraca iz BPK Goražde još uvijek traže posao. Trenutno 14 visokoobrazovanih osoba i 37 djece sa srednjom ili osnovnom školom, koja pripadaju šehidskim porodicama, aktivno traže zaposlenje.